fbpx

Woski zapachowe

W biznesie świeczkowym coraz większą popularnością cieszy się duet, na który składają się kominek i wosk zapachowy. Para ta dumnie rywalizuje ze świecami zapachowymi o uznanie konsumentów i trzeba przyznać, że walka ta jest mocno wyrównana. Wśród użytkowników produktów zapachowych coraz wyższy procent ludzi wybiera woski zapachowe. Nic w tym dziwnego, ponieważ ta kategoria produktów niesie ze sobą wiele korzyści.

ekologiczne woski zapachowe

Woskom zapachowym można przypisać wiele zalet. Jedną z nich jest fakt, że są produktami bardzo oszczędnymi i ekonomicznymi. Dlaczego? Otóż ważnym czynnikiem jest cena jaką przyjdzie nam zapłacić za opakowanie wosków. Ta zwykle oscyluje w przedziale od kilku do kilkunastu złotych – w zależności od producenta, składu czy gramatury. Jest to o wiele niższa kwota niż ta, którą musielibyśmy zapłacić za słoiczek lub puszkę dobrej jakości świecy. Ich cena zaczyna się zwykle od kilkudziesięciu złotych, a kończy nawet na trzycyfrowej liczbie. Konsument może zatem za tę samą kwotę lawirować między zapachami małych kosteczek i testować je dowoli. Sprawdzając przy tym, który aromat najbardziej przypadnie mu do gustu.

Kolejnym plusem jest to, że te pachnące zawiniątka spokojnie można podzielić na dwie lub więcej części. Jeśli wybieramy produkty powstałe z dobrych jakościowo naturalnych składników – zawartość olejków zapachowych jest wysoka. Natomiast wosk roztapia się równo bez pozostałości. Nie ma więc potrzeby wykorzystywania na raz całego wosku. Jego walory zapachowe oraz ich intensywność nie powinny w tym wypadku ulec żadnej zmianie. Jest to ukłon w stronę oszczędzania i jeden z miliona małych kroków w walce o ochronę naszego środowiska. Należy zatem pamiętać, że powinniśmy wybierać te woski zapachowe (tak samo jak świece zapachowe) których skład jest na bazie wosków roślinnych. Dzięki temu mamy gwarancję, że nie narażamy zdrowia swojego i osób z bliskiego otoczenia na działanie szkodliwych substancji.

Zakupy internetowe

Możliwość robienia zakupów online to dla wielu osób zbawienie i niesamowita wygoda, a dla innych ciężka przeprawa i trudne wybory. Mnóstwo kupujących jest zdania, że musi dany produkt zobaczyć i dotknąć. Tylko wtedy może podjąć decyzję, a zakupy w Internecie to zwyczajne kupowanie kota w worku.

Drugie stanowisko wydaje się być zasadnym w przypadku produktów zapachowych. No bo jak wybrać idealny aromat świecy, kiedy nie możemy go poczuć? A co jeśli świeca o zapachu świeżo upieczonego ciasta okaże się pachnieć jak spalony piernik, a morska bryza swoim aromatem przypominać będzie tani odświeżacz powietrza? Jeśli targają nami wątpliwości i nie jesteśmy pewni czy preferujemy nuty owocowe, kwiatowe, pudrowe czy może mydlane, warto sięgnąć najpierw po woski zapachowe. Zanim zdecydujemy się na kupno świecy możemy przedtem zamówić wosk i przetestować konkretny zapach. Dzięki temu zabiegowi po raz kolejny przyczyniamy się do racjonalnego gospodarowania funduszami, bo po co mamy wydawać pokaźną kwotę na produkt, który zamiast cieszyć zmysły posłuży nam jedynie jako dekoracja?