var gtm4wp_datalayer_name = "dataLayer"; var dataLayer = dataLayer || []; const gtm4wp_use_sku_instead = false; const gtm4wp_currency = 'PLN'; const gtm4wp_product_per_impression = false; const gtm4wp_clear_ecommerce = false; var dataLayer_content = {"pagePostType":"page","pagePostType2":"single-page","pagePostAuthor":"Bartek Popielas","customerTotalOrders":0,"customerTotalOrderValue":0,"customerFirstName":"","customerLastName":"","customerBillingFirstName":"","customerBillingLastName":"","customerBillingCompany":"","customerBillingAddress1":"","customerBillingAddress2":"","customerBillingCity":"","customerBillingState":"","customerBillingPostcode":"","customerBillingCountry":"","customerBillingEmail":"","customerBillingEmailHash":"e3b0c44298fc1c149afbf4c8996fb92427ae41e4649b934ca495991b7852b855","customerBillingPhone":"","customerShippingFirstName":"","customerShippingLastName":"","customerShippingCompany":"","customerShippingAddress1":"","customerShippingAddress2":"","customerShippingCity":"","customerShippingState":"","customerShippingPostcode":"","customerShippingCountry":"","cartContent":{"totals":{"applied_coupons":[],"discount_total":0,"subtotal":0,"total":0},"items":[]}}; dataLayer.push( dataLayer_content ); (function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= '//www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-5PZS5RC');

ŚWIECE SOJOWE

Na samym początku naszej przygody ze świecami zapachowymi postawiliśmy na wosk sojowy. Jeszcze wtedy nie mieliśmy zielonego pojęcia, jak może to wydłużyć naszą pracę, jednak z perspektywy czasu wiemy, że było warto!  Zauważyliśmy pewną zależność, że świece sojowe dostępne na rynku nie zawsze tak intensywnie pachną jak ich parafinowe odpowiedniki. Pomimo, że płomień był ten sam świece z wosku sojowego nie uwalniały tak intensywnie aromatu jak te wyprodukowane na parafinie. Pachniało nam to wyzwaniem, którego chcieliśmy się podjąć! Analizując wnikliwe temat doszliśmy do wniosku, że soja czyli ekologiczna i wegańska alternatywa parafiny to, to na co chcemy postawić! 

Te świece naprawdę pachną

Właśnie w ten sposób po niemalże dwóch latach pracy nad recepturą powstały pierwsze sojowe świece zapachowe Johny Wick. Postawiliśmy głównie na odczucia zapachowe oraz prawidłowość użytkowania. Czymś oczywistym dla nas były intensywnie odczuwalne nuty zapachowe oraz czysto wypalająca się świeca, która bez wspomagaczy może osiągnąć „basen”. Oczywiście wszystko to możemy uzyskać stosując się do instrukcji i regularnie dbając o swoją świece podczas jej użytkowania. Kluczowym jest odpowiednie skracanie knota po każdej sesji. Zbyt krótkie spowoduje, że świeca nie będzie osiągała „basenu”, natomiast zbyt długie sprawi, że przy kolejnym paleniu może powstawać na końcu „grzyb” zaburzający dalsze użytkowanie. Myślę, że odpowiednia pielęgnacja świecy sojowej łatwo staje się prawie niezauważalnym rytuałem, który pozwoli nam cieszyć się pięknymi nutami zapachowymi oraz czystym wypalaniem przez cały czas jej użytkowania.

Wegańskie i ekologiczne świece Johny Wick

W naszym sklepie znajdziesz świece, która wyróżnia przede wszystkim minimalistyczny i transparentny design. Przeźroczyste szkło i bambusowe wieczko z uszczelką to wszystko, co zamyka w śródku piękny zapach. Nie chcieliśmy ukrywać się za brązowym szkłem, ponieważ nasze naturalne świeczki sojowe podczas prawidłowego spalania nie generują sadzy i wytapiają wosk na całej powierzchni słoika. Produkcja świec to po prostu nasz konik! W naszej manufakturze wszystkie świece sojowe są ręcznie robione. To zapewnia dbałość o detale i pełną powtarzalność. Każda świeca wykonana jest dokładnie w ten sam sposób, zachowując najważniejsze podstawy czyli naturalny wosk i certyfikowany olejek. Świeczki dostępne w naszej ofercie wytwarzane są na bazie olejków zapachowych certyfikowanych przez IFRA. To ten sam proces, który przechodzą olejki eteryczne, czyli naturalne aromaty.  Dlatego zapewniamy, że palenie świecy jest nie tylko eko, ale również bezpieczne dla bliskich ci osób. 

Do ostatniej kropli wosku 

Przejdźmy teraz do zapachów, które śmiało możesz wertować w kilku podstawowych kategoriach zapachowych. W naszej ofercie znajdziesz świece ręcznie robione: kwiatowe, owocowe, drzewne i orientalne, świeże i cytrusowe, słodkie lub delikatne. Wybór jest naprawdę duży, biorąc pod uwagę naszą rygorystyczną selekcję. Nie każda kompozycja zapachowa pachnie intensywnie w świecy sojowej ponieważ może nie mieć odpowiednich frakcji lotnych. Dzięki temu świece wytwarzane przez nasz rzeczywiście pachną. A mimo tego znajdziesz świece sojowe odpowiadające Twoim preferencją. Co powiesz na Mango, Paczule i jaśmin lub Gwiezdny pył, a może Bergamotkę? To było tylko kilka propozycji do powolnego topnienia. Zapewniam Cię, że w naszej ofercie każdy znajdzie zapachowe świece sojowe dla siebie! Jednak ostrzegam, że palenie świec sojowych to bardzo wciągające hobby, wystarczy, że znajdziesz swój ulubiony zapach a przepadłaś! Naprawdę nie żartuję…

Dlaczego wybrać świece sojowe:

 • wytwarzają około 90% mniej szkodliwej sadzy niż świece parafinowe,
 • wegański wosk sojowy topi się w niższej temperaturze, co zmniejsza ryzyko oparzenia,
 • wosk łatwo się usuwa i spiera – wystarczy ciepła woda z mydłem,
 • wosk roślinny jest biodegradowalny – używaj ich w trosce o środowisko, 
 • świece sojowe zapachowe charakteryzują się 2 razy dłuższym czasem palenia niż parafinowe,
 • są idealnym wyborem dla osób, które odczuwały bóle głowy podczas użytkowania świec dostępnych w supermarketach,
 • to ekologiczny dodatek do każdego wnętrza,
 • jest to wyjątkowy pomysł na prezent.
 • po prostu nasze świece świetnie pachną!

Świece sojowe wykonane ręcznie 

Wybierając świeczki sojowe w dzisiejszych czasach, często online zmagasza się z dosyć trudną decyzją. Pomijając fakt, że nadal jest multum tradycyjnych świec parafinowych (parafina jest pochodną ropy naftowej) to nawet jak trafisz na naturalne świece, to wybór nadal nie jest łatwy. Jeśli skupiasz się na świecach sojowych w szkle to już zawężasz swój wybór, bardzo dobrze. Teraz należałoby się zastanowić czy interesują Cie świece sojowe z drewnianym knotem czy też bawełnianym knotem. Każda z tych opcji ma rzeszę swoich wielbicieli. Nic w tym dziwnego wybierz naturalne świece, a kwestia knota to wyłącznie indywiudalne preferencje. O ile wybierasz sposród ręcznie robionych świec sojowych to możesz być pewna, że wybierasz dbałość o każdy detal i wysoką jakość. W naszej pracowni często rozmawiamy o szybko rosnącym rynku świec sojowych w Polsce. Jako lokalnym producent, który zaczynał od wytwarzania kilku sztuk dziennie, miło nam patrzeć jak kolejne osoby podejmują to wyzwanie. Każda świeca sojowa, która powstaje wnosi coś nowego i daje klientom jeszcze większy wybór. Nie da się ukryć, że już teraz polskie świece sojowe są doceniane u nas w kraju jak i u naszych sąsiadów. Niejednokrotnie świece te są produkowane w szkle z polskiej huty co jeszcze bardziej napędza nasz rodzimy rynek.

Jak właściwie użytkować te świece

 • pamiętaj, aby świeca osiągnęła temperaturę pokojową zanim ją odpalisz,
 • pierwsze użytkowanie powinno trwać tak długo, aby wosk roztopił się na całej powierzchni świecy,
 • przed każdym kolejnym paleniem skróć knot do długości 0,5 cm,
 • jednorazowo pal świeczki zapachowej maksymalnie 4 godziny,
 • nigdy nie wypalaj świecy do samego końca, przy ostatnim paleniu zostaw przynajmniej 0,5 cm wosku na dnie słoika,
 • stawiaj słoik wyłącznie na powierzchni odpornej na podgrzewanie, np. na pokrywce,
 • ciesz się użytkowaniem swojej sojowej świecy zapachowej!

Zapraszamy do przetestowania świec z naturalnego wosku sojowego!