fbpx

FAQ

1. Jak prawidłowo palić świece sojowe?

Prawidłowe palenie sojowych świec zapachowych jest bardzo proste. Wystarczy zapamiętać kilka reguł, które naprawdę warto przestrzegać, żeby nasza świeca wypalała się czysto i bezproblemowo. Na początku, gdy tylko odpakujesz swoją świece pozwól jej się zaaklimatyzować. Jeśli dokonujesz zakupu jesienią lub zimą świeca może być nieco zmarznięta, warto pozwolić jej osiągnąć temperaturę pokojową. Świece najlepiej ustawić na pokrywce, unikając przy tym zimnych parapetów lub przeciągu.

Kolejną regułą – jedną z ważniejszych – jest czas palenia – nie może on za każdym razem przekroczyć 4h palenia świecy bez przerwy. Przy czym pierwsze palenie powinno trwać od 3,5 do 4h, aby świeca stworzyła odpowiedni „basen”, czyli roztopiła się na całej powierzchni – maksymalnie do ścianek. To pozwoli nam uniknąć tunelowania podczas kolejnych sesji. Następną bardzo ważną czynnością jest skracanie knota po każdym paleniu. Wystarczy, że go ukruszysz w palcach, a tym samym skrócisz. Jego długość nie powinna przekraczać 0,5 cm. Zbyt długi knot stworzy za wysoką temperaturę i może powodować powstawanie sadzy lub zbyt mocne nagrzewanie się słoika.

To byłoby na tyle. Prawda, że proste?! Życzę Ci samych wyjątkowych momentów podczas palenia świecy!

2. Do czego służą świece zapachowe?

Pytanie to może wydawać się zbyt proste, żeby je w ogóle zadawać. Jednak my uważamy, że zawsze warto pytać i poznawać perspektywę innych ludzi. Zastosowań świec może być naprawdę bardzo dużo. Pierwszą najważniejszą jest budowanie klimatu podczas, gdy chcemy się wyciszyć i odpocząć. Świece zapachowe pozwalają nam przenieść się w zupełnie inne miejsce i na chwilę zapomnieć o rzeczywistości. Niekiedy również pozwolą stworzyć romantyczną atmosferę, która pozwoli nam odkrywać siebie i swoich bliskich na nowo.

To jednak nie koniec, niektórzy używają świec zapachowych do pracy lub nauki. Tak, dobrze czytasz. Używają intensywnych zapachów, pobudzających, które wzmagają koncentracje i pozwalają dłużej wytrwać w bieżących zadaniach. Świece mogą umilać nam również aktywne zajęcia, sprzątanie, stretching czy medytacje. Zapachy dodatkowo zachęcą Cię do działania i pozwolą dużo szybciej stworzyć dobre nawyki.

3. Czym różnią się świece sojowe od świec parafinowych?

Jest to bardzo ważna różnica, która do niedawna nie była nawet zauważalna. Świece parafinowe są produkowane z parafiny, czyli pochodnej ropy naftowej. Substancja ta podczas wypalania w świecy uwalnia szkodliwe substancje, które mogą powodować bóle głowy czy stopniowe uszkadzanie dróg oddechowych. Wydaje nam się, że parafina powoli odchodzi do lamusa, a teraz prym będą wiodły woski roślinne, takie jak wosk sojowy. Jest on pochodzenia naturalnego, z odnawialnych źródeł. Wypala się czysto bez uwalniania żadnych substancji szkodliwych. Jest on bezpieczny dla Ciebie, Twojej rodziny, a nawet czworonożnych przyjaciół. Nie pozwalaj im tylko wąchać świecy ze zbyt bliskiej odległości. Ponadto świece z wosku sojowego wypalają się dłużej niż ich parafinowe odpowiedniki.

4. Jaki wosk został użyty do produkcji świec?

Świece JohnyWick produkowane są wyłącznie z certyfikowanego wosku sojowego, który wybraliśmy po długich badaniach nad recepturą.

5. Jakie olejki zostały użyte w świecach?

W naszych świecach sojowych stosujemy wyłącznie certyfikowane przez IFRA olejki zapachowe produkowane przez zagraniczną firmę perfumeryjną. Każdą kompozycję zapachową przed wprowadzeniem do sprzedaży dokładnie sprawdzamy, czy aby na pewno dobrze współpracuje z woskiem sojowym i prawidłowo oddaje swój zapach.

6. Czy świece mogą być używane w pomieszczeniach w pobliżu dzieci, kobiet w ciąży lub zwierząt?

Świece sojowe Johny Wick mogą być użytkowane w pomieszczeniu, w którym znajdują się dzieci, kobiety w ciąży czy zwierzęta. Warto jednak zadbać, aby płomień świecy nie znalazł się w zasięgu dzieci oraz naszych czworonożnych przyjaciół.

7. Jakie zapachy/produkty są najlepszym wyborem na prezent?

Wszystko zależy od indywidualnych preferencji obdarowywanej osoby. Może warto podpytać jakie zapachy i smaki ktoś lubi. Każda wskazówka będzie na wagę złota. Warto pamiętać, że każdy z osobna ma zupełnie inny gust, a co więcej każdy może odczuwać ten sam zapach w zupełnie inny sposób.

8. Czy można kupić świece stacjonarnie?

Tak, świece JohnyWick można kupić stacjonarnie w Łodzi przy Pomorskiej 40, gdzie znajduje się pracownia wraz z małym sklepem.

9. Czy możliwa jest wysyłka za granicę?

Tak, wielokrotnie wysyłaliśmy nasze świece poza granice Polski. Wystarczy napisać do nas wiadomość z miastem i kodem pocztowym miejsca wysyłki, żebyśmy mogli oszacować koszty transportu. Paczka najprawdopodobniej zostanie wysłana za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD. Sposób w jaki pakujemy świece zapewnia, że nawet tak długa droga nie stanowi wyzwania i świece są dostarczane w całości.

10. Czy do świecy personalizowanej mogę dodać grafikę lub zdjęcie czy tylko sam tekst?

Etykieta personalizowana to Twoja inwencja twórcza, dlatego możesz nas zapytać o wszystko, co przyjdzie Ci do głowy. Spróbujemy zrealizować Twój projekt, doradzić Ci i zaprezentować efekt końcowy. Możesz używać tekstu, grafik, a nawet zdjęć. Nawet jeśli masz inspiracje z Internetu, po prostu je do nas prześlij, a my spróbujemy zrobić, to na czym Ci zależy.

11. Czym świece Johny Wick różnią się od innych?

Świece sojowe Johny Wick to piękne, a co najważniejsze intensywnie pachnące świece sojowe. Nad recepturą pracowaliśmy ponad 2 lata, aby uzyskać odpowiednią jakość palenia oraz efekt zapachowy. Testowaliśmy większość dostępnych olejków na rynku polskim, jak i zagranicznym. Wybraliśmy te, które według nas najlepiej sprawdzały się w wosku sojowym oraz odwzorowywały przeróżne zapachy w naturalny sposób. Gdy zawartość świecy była już gotowa postanowiliśmy znaleźć opakowania szklane, które będą nas wyróżniać na tle konkurencji. Jak na razie udaje się, ponieważ właśnie marka Johny Wick jest kojarzona ze słoiczkami z bambusowym wieczkiem, które do złudzenia przypominają pojemniki na przyprawy. Myślę, że to wszystko sprawia, że świece Johny Wick są jedyne w swoim rodzaju i obiecuję Ci, że gdy raz ich spróbujesz będziesz oczekiwać od świec zapachowych dużo, dużo więcej.

12. Czy do każdej świecy dostępna jest Karta Charakterystyki?

Tak, na życzenie klienta do każdej świecy zapachowej możemy udostępnić Kartę Charakterystyki, której posiadanie jest wymogiem prawnym w tej branży.

13. Świece dla firm – czy jest możliwość zamówienia świec pod swoją marką?

Nasza firma produkuje świece pod marką Johny Wick oraz pod wieloma innymi brandami naszych partnerów. Opracowany proces produkcyjny oraz sprawdzone półprodukty pozwalają nam szybko opracować produkt idealnie skrojony pod daną grupę odbiorców. Jeśli interesuje Cię sprzedaż sojowych świec zapachowych pod swoją marką, napisz do nas. Przedstawimy Ci wszystkie szczegóły i zaprezentujemy wstępną ofertę.

14. Czy świece Johny Wick rzeczywiście pachną?

Odczuwanie zapachu jest subiektywną, bardzo indywidualną sprawą. Zauważyliśmy, że każdy w tej samej nucie zapachowej jest w stanie wyczuć zupełnie inne składniki. Dlatego dla każdego dany zapach może pachnieć zupełnie inaczej. Pomimo tego, z naszych badań oraz opinii klientów wiemy, że dla większości osób świece zapachowe Johny Wick pachną. Jednak nie oszukujmy się, że każdy zapach pachnie równie mocno. Część zapachów jest delikatniejsza, cześć intensywniejsza. Myślę, że najlepszą odpowiedzią na to pytanie będzie komentarz klientki, która opowiadała nam, że po paleniu Mango w swoim mieszkaniu, musiała odpowiadać na pytania sąsiadów, co tak pachnie na klatce schodowej i u kogo? Świece Johny Wick rzeczywiście pachną!

15. Czy świeca jest bezpieczna podczas transportu?

Każda świeca sojowa Johny Wick jest zapakowana w pojedyncze pudełko tekturowe; następnie pudełko jest owinięte dokładnie sprężystym, tekturowym wypełniaczem. Dzięki temu świeca w paczce ma zagwarantowaną amortyzacje i jest odporna na wstrząsy. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby opakowanie do wysyłki było w pełni ekologiczne i bezpieczne dla naszych świeczek.

16. Czy świeczka nie roztopi się w paczkomacie w trakcie upalnego lata?

To pytanie, które nam przez pewien czas nie dawało spać. Jak zachowa się świeca sojowa zamknięta na 48h w blaszanej puszce, gdy na zewnątrz szaleje 40 stopniowy upał. Przecież w środku musi być milion stopni?! Szczerze, nie obyło się bez kilku testów, gdzie nadawaliśmy paczki i zostawialiśmy je w paczkomacie na 48h. Jak się okazywało, świece nie zmieniały swojej konsystencji, ani nie deformowały się podczas pobytu w paczkomacie. Możliwe, że to zasługa kartonowego, dosyć grubego opakowania lub odpowiedniej lokalizacji skrytki w paczkomacie. Kto wie 😀 Na tę chwilę my, ani nasi klienci nie zaobserwowaliśmy roztapiania się świec w paczkomacie podczas upalnego lata.

17. Czy mogę palić świece jak jest zimna?

Jeśli Twoja świeca dotarła do Ciebie w słoneczny ale mroźny poranek, rozpakują ją i pozwól jej osiągnąć temperaturę pokojową. Odpalenie całkiem zimnej świecy może powodować trudności w jej późniejszym paleniu. Wystarczy, że zaczekasz do wieczora, aby cieszyć się niesamowitym zapachem i wyjątkowym klimatem, które da Ci odpowiednio ugrzana świeca 😀