var gtm4wp_datalayer_name = "dataLayer"; var dataLayer = dataLayer || []; const gtm4wp_use_sku_instead = false; const gtm4wp_currency = 'PLN'; const gtm4wp_product_per_impression = false; const gtm4wp_clear_ecommerce = false; var dataLayer_content = {"pagePostType":"page","pagePostType2":"single-page","pagePostAuthor":"Bartek Popielas","customerTotalOrders":0,"customerTotalOrderValue":0,"customerFirstName":"","customerLastName":"","customerBillingFirstName":"","customerBillingLastName":"","customerBillingCompany":"","customerBillingAddress1":"","customerBillingAddress2":"","customerBillingCity":"","customerBillingState":"","customerBillingPostcode":"","customerBillingCountry":"","customerBillingEmail":"","customerBillingEmailHash":"e3b0c44298fc1c149afbf4c8996fb92427ae41e4649b934ca495991b7852b855","customerBillingPhone":"","customerShippingFirstName":"","customerShippingLastName":"","customerShippingCompany":"","customerShippingAddress1":"","customerShippingAddress2":"","customerShippingCity":"","customerShippingState":"","customerShippingPostcode":"","customerShippingCountry":"","cartContent":{"totals":{"applied_coupons":[],"discount_total":0,"subtotal":0,"total":0},"items":[]}}; dataLayer.push( dataLayer_content ); (function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= '//www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-5PZS5RC');

Kwiatowe ŚWIECE ZAPACHOWE

Świeca to nieodłączny element aranżacji, który towarzyszy ludziom od wielu lat. Kiedyś wykorzystywana była głównie jako źródło światła. Obecnie ten mały, niepozorny przedmiot pełni szereg innych, mniej przyziemnych funkcji. Oprócz subtelnego płomienia, który bezsprzecznie nadaje klimat wnętrzu, możemy cieszyć się również jej walorami zapachowymi. Delikatny aromat unoszący się w pomieszczeniu bez wątpienia poprawia samopoczucie i wprawia w odpowiedni nastrój. Jest to również doskonała alternatywa dla popularnych atomizerów i odświeżaczy w aerozolu. Dlaczego coraz częściej sięgamy po świece zapachowe, zamiast po tradycyjne odświeżacze powietrza? Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając świecę idealną?

KWIATOWE KOMPOZYCJE ZAPACHOWE

Charakteryzują się delikatnością i subtelnością. Ich woń sprawia, że dom wypełnia się kojącym aromatem, co oprócz doznań zapachowych, może korzystnie zamaskować niepożądane zapachy unoszące się w pomieszczeniu. To jaką świecę wybierzemy zależy już tylko i wyłącznie od subiektywnych preferencji. Jednak istnieje kilka olejków eterycznych, które oprócz pięknego zapachu, posiadają również inne, przydatne właściwości:

-lawenda – posiada działanie uspokajające i odprężające. Aromaterapia tym zapachem może skutecznie pomóc w walce z bezsennością i stresem. Ponadto wykorzystanie olejku lawendowowego jest jednym ze sposobów w walce ze zmianami grzybiczymi oraz bakteryjnymi.

-eukaliptus – szczególnie polecany osobom z problemami dróg oddechowych. Olejek z eukaliptusa posiada właściwości bakteriobójcze, kojące i orzeźwiające.

-róża – wpływa na obniżenie poziomu kortyzolu we krwi, tj. hormonu stresu, a co za tym idzie łagodzi jego objawy, takie jak przyspieszone bicie serca, pocenie się czy podniesione ciśnienie krwi. Tak jak pozostałe kompozycje, aromaty różane pozwalają nam się odprężyć i zrelaksować.

-mięta – najpopularniejsze olejki pozyskiwane są z mięty pieprzowej. Ten zapach jest szczególnie dedykowany osobom cierpiącym na migrenowe bóle głowy. Aromaterapia tym olejkiem doskonale sprawdzi się podczas przeziębienia i grypy.

-szałwia – działa pobudzająco, przy jednoczesnym zachowaniu balansu. Wpływa pozytywnie na poprawę pamięci i skupienia.

-jaśmin – główne funkcje jakie pełni to działanie antyseptyczne, wykrztuśne, nasenne i uspokajające. Jaśmin ponadto posiada właściwości rozluźniające i jest doskonałym afrodyzjakiem.