var gtm4wp_datalayer_name = "dataLayer"; var dataLayer = dataLayer || []; const gtm4wp_use_sku_instead = false; const gtm4wp_id_prefix = ''; const gtm4wp_remarketing = false; const gtm4wp_eec = true; const gtm4wp_classicec = false; const gtm4wp_currency = 'PLN'; const gtm4wp_product_per_impression = false; const gtm4wp_needs_shipping_address = false; const gtm4wp_business_vertical = 'retail'; const gtm4wp_business_vertical_id = 'id'; const gtm4wp_clear_ecommerce = false; var dataLayer_content = {"pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["swiece-sojowe"],"pagePostAuthor":"Johny Wick","customerTotalOrders":0,"customerTotalOrderValue":"0.00","customerFirstName":"","customerLastName":"","customerBillingFirstName":"","customerBillingLastName":"","customerBillingCompany":"","customerBillingAddress1":"","customerBillingAddress2":"","customerBillingCity":"","customerBillingState":"","customerBillingPostcode":"","customerBillingCountry":"","customerBillingEmail":"","customerBillingEmailHash":"e3b0c44298fc1c149afbf4c8996fb92427ae41e4649b934ca495991b7852b855","customerBillingPhone":"","customerShippingFirstName":"","customerShippingLastName":"","customerShippingCompany":"","customerShippingAddress1":"","customerShippingAddress2":"","customerShippingCity":"","customerShippingState":"","customerShippingPostcode":"","customerShippingCountry":"","cartContent":{"totals":{"applied_coupons":[],"discount_total":0,"subtotal":0,"total":0},"items":[]}}; dataLayer.push( dataLayer_content ); (function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= '//www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-5PZS5RC');

Sojowe świece zapachowe – technika palenia

Świece sojowe

sojowe świece styl życia

Autor: Johny Wick

Komentarzy: 0

Sojowe świece zapachowe – technika palenia

sojowe świece zapachowe - instrukcja palenia

Sojowe świece zapachowe wzbudzają coraz większe zainteresowanie wśród ówczesnych konsumentów. Popularność zawdzięczają swoim właściwościom i naturalnemu pochodzeniu. Otóż wosk wykorzystywany do produkcji świec pozyskiwany jest z nasion soi, jest więc on produktem w 100% naturalnym i ekologicznym. Jest to nie lada gratka dla fanów naturalnego i ekologicznego stylu życia, ale czy tylko oni docenią dobroczynne właściwości sojowych pachnideł?

Czym jest sojowa świeca zapachowa?

Każdy kto zdecyduje się na zmianę szkodliwych świec parafinowych na te pochodzenia naturalnego dokona słusznego wyboru. Otóż wosk sojowy, w przeciwieństwie do parafiny, podczas spalania nie uwalnia szkodliwych i rakotwórczych substancji. Opary wdychane podczas użytkowania świecy sojowej nie zagrażają zdrowiu ludzi, zwierząt oraz nie przyczyniają się do zanieczyszczeń środowiskowych. Dzieci, alergicy i astmatycy również nie mają powodów do obaw – wosk sojowy nie posiada szkodliwych właściwości względem układu oddechowego.

Jakie jeszcze pozytywne aspekty możemy przypisać tym naturalnym cudeńkom? Temperatura spalania wosku sojowego jest o wiele niższa niż parafiny. Co to oznacza? Świeca pali się wolniej i starcza nam na o wiele dłuższy czas. Dwutlenek węgla uwalniany podczas palenia osiąga znikomą ilość dzięki czemu świeca pali się praktycznie bez powstawania dymu.

Sojowa świeca zapachowa potrafi stworzyć magiczny, relaksacyjny klimat i wypełnić ciepłem nawet najbardziej surowe wnętrze. Ale co w przypadku kiedy przechodząc obok potrącimy ją przez przypadek, lub nasz kot postanowi sprawdzić o co tyle krzyku z tą świeczką? Wosk wylany – katastrofa! Czyżby? Czyszczenie rozlanego wosku sojowego nie należy do kategorii zadań niemożliwych do zrealizowania. Wystarczy zmyć go wodą z mydłem, proste prawda?

Kolejną właściwością jaką może pochwalić się producent sojowych świec zapachowych jest fakt, że spalają się one równo – nie ma obaw o pozostałości na ściankach naczynia oraz to, że pozostałe półprodukty takie jak knot i olejki eteryczne również są w 100% naturalne i nieszkodliwe. W wielu świecach, zwłaszcza parafinowych, aby knot trzymał się równo i nie opadał dodawany jest do niego ołów, który palony wytwarza mnóstwo szkodliwych dla zdrowia i środowiska substancji.

Jak dbać o sojowe świece zapachowe?

No dobrze, wiemy już dlaczego sojowe świece zapachowe są wyjątkowe i wyróżniają się na tle konkurencji. Z racji wykorzystania naturalnych półproduktów i dołożenia wszelkiej staranności podczas produkcji (świece sojowe wytwarzane ręcznie) świece te nie należą do najtańszych. Jeśli zdecydujesz się na wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych (w przeciwieństwie do tanich parafinowych świec, które możesz dostać w dyskoncie już za garść monet) powinnaś wiedzieć jak dbać o nowego przyjaciela domu.

Zwróć szczególną uwagę na pierwsze odpalenie świecy! To ile uwagi jej poświęcisz zaowocuje efektywnością w dalszym jej użytkowaniu. Największym błędem jaki można popełnić w pierwszym kontakcie ze świecą sojową to odpalenie jej na chwilkę i natychmiastowe zgaszenie. Zapomnij o odpalaniu świecy ‘na próbę’ aby poznać jej walory zapachowe. Ten sojowy wyrób powinien palić się od 1,5h do 3h. Kolejnym błędem jest gaszenie świecy zanim wosk całkowicie nie rozpuści się od ścianki do ścianki i nie stworzy tzw. ‘basenu’.


Dlaczego to takie istotne? Otóż wosk sojowy ma pamięć. Jeśli przy pierwszym odpaleniu będziemy trzymać się instrukcji nie ma obawy, że przy kolejnych próbach korzystania ze świecy wosk przestanie stapiać się równo i stworzy wąski tunel zostawiając pozostałości na ściankach. Tunel, oprócz marnotrawstwa cennego sojowego wosku, narazi knot na gaśnięcie. Dzieje się tak za sprawą niedostatecznej ilości tlenu, powszechnie wiadomo, że płomień potrzebuje tlenu aby dobrze się palił.

Co z tym knotem?

Niewiele osób wie, że w obowiązku każdego świecoholika jest przycinanie knota. Knot powinien być przycinany przy każdym paleniu na długość około pół centymetra. Czemu to ma służyć?

Regularne przycinanie knota sprawi, że świeca będzie wypalać się równo i czysto. Nierówny knot równa się nierównemu płomieniowi, a co za tym idzie płomień będzie większy, a świeca wypali się szybciej. Jeśli podczas palenia knot zaczyna przybierać kształt charakterystycznego grzybka to znak, że powinniśmy przerwać palenie świecy i przyciąć knot, aby zabezpieczyć czystość basenu z woskiem.

Dodatkowe wskazówki

Na koniec przedstawiamy kilka porad i zasad bezpieczeństwa dotyczących użytkowania świec:

 • czas palenia świecy powinien być nie dłuższy niż 4h
 • nie zostawiaj zapalonej świecy bez nadzoru
 • świeca powinna znajdować się poza zasięgiem dzieci i zwierząt
 • zachowaj ostrożność podczas użytkowania, zminimalizujesz tym ryzyko rozlania wosku i ewentualnego poparzenia
 • produkt powinien być przechowywany w temperaturze pokojowej
 • ustawiaj świecę na niepalnych podstawkach (np. na wieczku)
 • trzymaj świecę z dala od światła słonecznego
 • podczas palenia wosku unikaj przeciągów
 • nie przenoś świecy podczas gdy wosk jest w stanie ciekłym
 • nie nachylaj się nad palącą się święcą (może to powodować spalenie włosów lub rzęs)
 • dokładnie wietrz pomieszczenie po każdym paleniu
 • ustaw świecę w bezpiecznej odległości od materiałów łatwopalnych (zasłon, papieru, firan, itd.)

Dodaj komentarz