var gtm4wp_datalayer_name = "dataLayer"; var dataLayer = dataLayer || []; const gtm4wp_use_sku_instead = false; const gtm4wp_currency = 'PLN'; const gtm4wp_product_per_impression = false; const gtm4wp_clear_ecommerce = false; var dataLayer_content = {"pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["eko","swiece-sojowe"],"pagePostAuthor":"Johny Wick","customerTotalOrders":0,"customerTotalOrderValue":0,"customerFirstName":"","customerLastName":"","customerBillingFirstName":"","customerBillingLastName":"","customerBillingCompany":"","customerBillingAddress1":"","customerBillingAddress2":"","customerBillingCity":"","customerBillingState":"","customerBillingPostcode":"","customerBillingCountry":"","customerBillingEmail":"","customerBillingEmailHash":"e3b0c44298fc1c149afbf4c8996fb92427ae41e4649b934ca495991b7852b855","customerBillingPhone":"","customerShippingFirstName":"","customerShippingLastName":"","customerShippingCompany":"","customerShippingAddress1":"","customerShippingAddress2":"","customerShippingCity":"","customerShippingState":"","customerShippingPostcode":"","customerShippingCountry":"","cartContent":{"totals":{"applied_coupons":[],"discount_total":0,"subtotal":0,"total":0},"items":[]}}; dataLayer.push( dataLayer_content ); (function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= '//www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-5PZS5RC');

Wegańskie świece zapachowe

Eko

wegańskie świece sojowe

Autor: Johny Wick

Komentarzy: 0

wegańskie świece zapachowe

Wegańskie świece zapachowe, czyli żyć w zgodzie z naturą

Obecnie wiele mówi się o ekologii i naturalnym stylu życia. Przez wiele lat w pogoni za bogactwem naturalne zasoby naszej plany były nadmiernie eksploatowane. Świat ogłosił alarm ‘kończą nam się nieodnawialne złoża i zasoby naturalne, a środowisko jest w coraz gorszym stanie’. Rozwój i postęp technologiczny pozwolił nam zdobyć wiedzę jak zapobiec wyjaławianiu Matki Ziemi i naprawić to co człowiek zniszczył na przestrzeni lat.

Segregacja odpadów, oszczędność wody, energii elektrycznej, wykorzystanie siły wiatru i paneli słonecznych do produkcji energii. Z pewnością to tylko jedne z nielicznych sposobów na to, aby na naszej planecie żyło się lepiej. Trend na naturalność zagościł w codziennym życiu w postaci selekcji żywności, higieny i ubioru, transportu, przemysłu gospodarstw domowych, spędzania czasu wolnego i zagospodarowywania przestrzeni. Dlatego na ekologię i bio produkty postawili również producenci świec, którzy od niedawna wytwarzają wegańskie świece zapachowe.

Filozofia vege w pigułce

Aby lepiej zrozumieć ówczesny trend przybliżymy w kilku zdaniach znaczenie słowa weganizm. Otóż jest to doktryna filozoficzna, która wyznacza pewne zasady postępowania opierające się na humanitarnym podejściu do świata zwierząt. Wyznawcy owej filozofii świat zwierząt traktują jako osobników zdolnych odczuwać emocje podobne ludzkim (pragnienie wolności, strach, miłość, instynkt przetrwania, cierpienie itd.). Największy nacisk kładziony jest na etykę i moralność, które nakazują traktować zwierzęta jako istoty świadome sytuacji i zdolne do odczuwania.

W myśl tej doktryny weganie zobowiązują się do rezygnacji z wszelkich dóbr pochodzenia zwierzęcego. Dlatego niemożliwe jest korzystanie z produktów spożywczych odzwierzęcych takich jak jaja, mleko czy sery, miód, itd. Zaniechać należy także korzystania z odzieży, obuwia i galanterii wyprodukowanej ze zwierząt (np. wełna, jedwab, skóra). Są to produkty, które naruszają prawa zwierząt jakimi są prawo do życia i prawo do życia bez cierpienia. Definitywnie wykluczyć trzeba wszelkie kosmetyki testowane na zwierzętach oraz rozrywki, do których są one wykorzystywane (np. cyrk, oceanarium, ZOO).

Wegańskie świece zapachowe

Wracając do produktów przemysłowych – mimo iż świece z wosku pszczelego są produktem naturalnym, weganie zaniechają nabywania tego dobra. Wszystko przez wzgląd na interakcję wosku z naszymi żółto-czarnymi przyjaciółkami. W związku z tym, wegańskie świece zapachowe charakteryzować się będą zerowym kontaktem ze światem zwierzęcym podczas procesu pozyskiwania zasobów i produkcji.

Sojowe love

Zgodnie z założeniami weganizmu, naturalne świece zapachowe powinny być wytwarzane z produktów, które są w 100% pochodzenia roślinnego. Materiał na świecę – wosk, knot oraz aromat muszą być wyprodukowane z roślin. Ważnym aspektem jest, aby na żadnym etapie produkcji świeca nie miała kontaktu z istotą zwierzęcą, wliczając w to próby testowe oraz wybór naczynia do rozlewu.

Doskonałym wegańskim produktem w tej kategorii są świece wytworzone z wosku sojowego. Wosk pozyskiwany jest z nasion soi – jest więc produktem roślinnym. Pozostałe półprodukty również zaliczyć należy do kategorii wegańskich – knoty wyprodukowane z naturalnej bawełny, a olejki eteryczne pozyskane z roślin.

Przede wszystkim naturalnie

Jakie inne właściwości niesie użytkowanie sojowych świec poza życiem w zgodzie ze światem zwierząt?

Nie przyczyniamy się do degradacji naturalnych nieodnawialnych złóż oraz zmniejszamy ryzyko zanieczyszczenia substancjami, których nie da się zutylizować. Naturalne świece sojowe są dobrem ekologicznym i biodegradowalnym.

Poza dbałością o środowisko wegańskie świece zapachowe w żaden sposób nie zagrażają zdrowiu i życiu ludzi oraz zwierząt. Ryzyko to występuje podczas użytkowania świec parafinowych. Podczas spalania parafiny wydzielają się toksyczne substancje oddziałujące na układ oddechowy, krwionośny, immunologiczny, rozrodczy, nerwowy, organy takie jak wątroba i nerki. Opary z parafiny są groźne dla dzieci, alergików, astmatyków i zwierząt, a niektóre związki mają działanie kancerogenne. Świeca sojowa ma mniejszą temperaturę palenia, dzięki czemu topi się wolniej, a sadza i dym są praktycznie niewytwarzane.

A oto pozostałe zalety wegańskich świec zapachowych

  • czyste spalanie – świece sojowe charakteryzuje czysty płomień.
  • produkt odnawialny i biodegradowalny – soja, w przeciwieństwie do parafiny nie pochodzi z kopalni posiadających ograniczone złoża. Soja to roślina odnawialna, biodegradowalna czyli może być rozkładana przez mikroorganizmy.
  • łatwość sprzątania – wosk sojowy nie pozostawia trwałych plam i bardzo łatwo można go usunąć (wystarczy woda i mydło). Godnym uwagi jest fakt, iż przez wzgląd na niską temperaturę topnienia ryzyko poparzenia spada do minimum. Naturalnie, nie przestrzegając zasad bezpieczeństwa narażamy siebie i otoczenie na poparzenie rozgrzanym woskiem, jednak obrażenia nie są tak dotkliwe jak w przypadku rozlania parafiny.
  • wielość zastosowań – soję wykorzystuje się w różnych gałęziach przemysłu. To również doskonały surowiec do produkcji kosmetyków (ma działanie odżywiające, zmiękczające oraz natłuszczające).
  • jest doskonałym nośnikiem zapachów – wosk sojowy ma delikatny, pudrowy słodkawy zapach, a w połączeniu z olejkami eterycznymi uwalnia o wiele silniejszą woń niż konkurencyjne świece.

Świece dla wszystkich !

Świece sojowe to idealna propozycja nie tylko dla wegan. Lecz również dla każdego komu leży na sercu los planety i jej mieszkańców.

Zadbaj o środowisko i swoich bliskich ! I właśnie dlatego wybieraj produkty ekologiczne, produkowane w zgodzie z naturą, ale również takie, których skutki użytkowania nie mają na nią negatywnego wpływu. Planeta Ziemia woła o pomoc, najdrobniejszy wkład w poprawę jej kondycji jest na wagę złota.

Dodaj komentarz